Szkoła na osiedlu Staromieście będzie rozbudowana. Prace już ruszyły [ZDJĘCIA]

2023-02-09 14:12

Rozpoczęła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie. Wykonawcą jest firma Bimat. Aktualnie prowadzone są prace przy fundamentach, a także przebudowywane są instalacje podziemne. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2024 roku.

Szkoła na Staromieściu rozbudowywana

Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie, mieszczącej się na osiedlu Staromieście. Za prowadzone prace odpowiedzialna jest firma Bimat. Obecnie trwają czynności przy zbrojeniu i szalowaniu fundamentów oraz ścian fundamentowych. Przebudowywane są także instalacje podziemne.

Rozbudowa szkoły i przedszkola na rzeszowskim Staromieściu była bardzo pilnym zadaniem. Osiedle mocno się rozbudowuje, powstają kolejne budynki, przybywa mieszkańców, dlatego też inwestycja została wpisana na listę pilnych miejskich zadań. Umowę z wykonawcą podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku i budowa od razu rozpoczęła się – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Zakończenie prac w 2024 roku

Inwestycja rozbudowy szkoły na osiedlu Staromieście składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich zakłada przebudowę istniejącego budynku szkolnego, która polegać będzie m.in. na zmianie układu pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1 i wprowadzeniu zadaszonego wejścia technicznego. Drugi element to budowa trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z obecnym budynkiem. Na kondygnacji 0 pojawi się świetlica, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, a także pracownia chemiczna. Na kondygnacji -1 funkcjonować będzie szatnia dla około 310 uczniów. W pozostałej części powstanie kuchnia wraz z jadalnią.

Na kondygnacji +1 znajdą się pomieszczenia przedszkola. Powstanie pięć oddziałów przedszkolnych, na każdy przypadnie 25 dzieci. Będzie tam również miejsce na pomieszczenie magazynowe na leżaki oraz szatnie dla dzieci. Trzeci element to budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Będą się na niej mogły odbywać zawody w siatkówkę i koszykówkę, a obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Powstaną tam także widownia, siłownie i magazyny na sprzęt sportowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2024 roku.

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla mieszkańców Rzeszowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE