Szczęśliwy finał porzuconych dzieci z Tarnowa. Trafią do rodziny w Mielcu

2020-02-13 11:14 Sylwia Indycka-Rosół
Szczęśliwy finał porzuconych dzieci z Tarnowa. Trafią do rodziny w Mielcu
Autor: YouTube, screen

Sprawą czterech chłopców w wieku od roku do sześciu lat żyła cała Polska. Któregoś dnia mama przyprowadziła ich do pogotowia opiekuńczego i powiedziała, że już nie może się nimi opiekować.

Historia tych maluchów wyciska łzy. W styczniu do tarnobrzeskiego pogotowia opiekuńczego zgłosiła się 25-latka. Kobieta przyprowadziła ze sobą czterech synów w wieku od roku do sześciu lat. Powiedziała, że dłużej nie może się nimi opiekować i chce ich tu zostawić. Tarnowski magistrat poinformował, że chłopcy byli wystarszeni i wymagali pomocy lekarskiej, ale szybko udało się zdobyć ich zaufanie, a w poszukiwania rodziny zastępczej zaangażował się sam włodarz miasta.

Nakręcono nawet film, który miał pomoc maluchom. Zobaczycie go tutaj:

Chłopcy trafią do Mielca

Udało się! Dziś chłopcy trafią do rodziny zastępczej w Mielcu. Ta już poznała się z dzieciakami, a właśnie teraz załatwiane są wszystkie formalności. Jak poinformował nas rzecznik Tarnowa, to pełnoprawna rodzina zastępcza po wszystkich kursach. Dzieci otrzymają w Mielcu między innymi dalszą pomoc psychologiczną, a aspekt finansowy będzie leżał po stronie Tarnowa.

Trzymamy kciuki za dalszą przyszłość chłopców. Życzymy im, żeby uśmiech już nigdy nie schodził z ich twarzy!