ubrania

i

Autor: Pixabay.com

„Szafa Dobra” na rynku w Krośnie. Ruszyła zbiórka ubrań dla potrzebujących

2022-12-06 15:31

Stanęła na krośnieńskim rynku. Mowa o „Szafie Dobra”, czyli akcji zainicjowanej przez wolontariuszy z RCK. To świetna okazja do tego, by podzielić się z potrzebującymi ubraniami, których już nie potrzebujemy.

"Szafa Dobra" to akcja, która ruszyła na początku grudnia, a powstała w odpowiedzi na trudną sytuacje materialną wielu osób, które tej zimy będą miały znacznie trudniej niż dotychczas. Dlatego też PCK wychodzi naprzeciw i organizuje specjalną zbiórkę, która ma pomóc wszystkim potrzebującym w przetrwaniu najbliższych miesięcy.

Cała formuła akcji polega na tym, że zbiórka ma charakter otwarty. To w praktyce oznacza, że każdy może przyjść i wybrać sobie zupełnie za darmo ciepłe ubranie. Tak samo to działa w drugą stronę. Każda chętna osoba może przyjść i oddać ubrania, których już nie potrzebuje. Ważne jednak jest to, by oddawane rzeczy nie były uszkodzone.

„Szafa dobra” – co w asortymencie?

W punkcie dobra można znaleźć bardzo szeroki rodzaj asortymentu. Poza ciepłymi kurtkami, na wieszakach można znaleźć zimowe swetry, czapki, kombinezony oraz szaliki. Potrzebujący mogą również wybrać sobie ciepłe obuwie. Całość działa przy wsparciu wolontariuszy, którzy każdego dnia przebierają, segregują i układają dostępny asortyment.

Co i za ile można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE