Syryjskie media informują o izraelskim ataku powietrznym na Damaszek

i

Autor: Bernard Gagnon/wikipedia

Informacje

Atak powietrzny na Damaszek. Syria obwinia Izrael

2023-05-29 8:01

Według syryjskich oficjalnych mediów Izrael dokonał w niedzielę późnym wieczorem uderzeń z powietrza na rejon stolicy Syrii - Damaszku. Agencja SANA poinformowała, że część pocisków została zestrzelona dodając, że nie było ofiar w ludziach a jedynie "straty materialne".

Izrael dokonał ataku z powietrza na Damaszek

Ataki rakietowe miały zostać dokonane z rejonu okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan, a ich cele, których nie określono bliżej, znajdowały się w rejonie Damaszku. Te doniesienie nie zostały potwierdzone przez stronę izraelską oraz żadne inne niezależne źródła.

Byłby to pierwszy atak izraelski na rejon Damaszku od końca marca. 2 maja Izrael zaatakował północ Syrii powodując siedem ofiar śmiertelnych. Izrael regularnie atakuje cele w Syrii od początku wojny domowej w tym kraju w roku 2011. Ataki mają być wymierzone w pozycje wojsk reżimu prezydenta Baszara el-Asada oraz sojuszniczych ugrupowań związanych z Iranem, w tym libańskiego Hezbollahu.

ZOBACZ: ZABÓJSTWO NA UL. CZUDECKIEJ W RZESZOWIE. ARKADIUSZ M. USŁYSZAŁ WYROK [GALERIA]

Arkadiusz M. z Rzeszowa tłumaczy co nim kierowało, kiedy zabijał Monikę R.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE