Studenci z PRz Racing Team podsumowali swój sezon!

2021-09-28 15:37
Studenci z  PRz Racing Team podsumowali swój sezon
Autor: Beata Motyka

Konstruują je od zera, a później jeżdżą bolidami, którymi nie pogardziłby sam Robert Kubica. Mało tego, co roku z różnego rodzaju zawodów przywożą pełno nagród do Rzeszowa. Studenci zrzeszeni w PRz Racing Team z rzeszowskiej politechniki, podsumowali zakończony sezon wyścigowy i prezentowali zdobyte puchary.

Razem ze swoimi bolidami biorą udział w zawodach z cyklu Formuła Student. To międzynarodowa seria zawodów dla inżynierskich zespołów uniwersyteckich. Na różnych torach wyścigowych studenci z najlepszych szkół wyższych prezentują zaprojektowane i skonstruowane przez siebie bolidy. Maszyny zostają poddane serii testów statycznych i dynamicznych, a inżynierowie największych firm technicznych oceniają innowacyjność, trwałość oraz funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań.

Pod uwagę brane są także umiejętności prezentacji i tworzenia biznesplanu, przygotowanie projektu bolidu, jego kosztorysu oraz uzasadnienie zastosowanych technologii i rozwiązań. Poza startami w cyklu zawodów Formula Student, członkowie PRz Racing Team biorą też udział w konkursach naukowych i technologicznych mając na koncie liczne osiągnięcia.

CZYTAJ TAKŻE: Radosław Mroczkowski nie jest już trenerem Resovii

Od Formuły Student do Formuły 1?

Studenci z Rzeszowa, razem ze swoimi bolidami niejednokrotnie jeździli po tych samych torach, co zawodnicy z Formuły 1.

- Jeżeli chodzi o cel jakim jest konkurencja z innymi zespołami, udowodnienie jakości swojej konstrukcji itd. to jest ta sama zasada co w Formule 1. Cała formuła Formuły Student jest taka sama jak Formuły 1. Chodzi o to, żeby rywalizować z innymi zespołami i pokazać, czyja jest najlepsza, najbardziej wytrzymała. Czyj sposób strategii sprawdził się najlepiej na torze - mówi Karol Kościuk z PRz Racing Team.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE