Straciła ponad 200 tysięcy złotych. Oszuści byli bezlitośni

i

Autor: pixabay.com

Raport policji

Straciła ponad 200 tysięcy złotych. Oszuści byli bezlitośni

2023-03-20 12:22

Liczne apele policjantów dotyczące oszustów, którzy działając według metod „na wnuczka”, „na pracownika banku” czy „na policjanta” próbują wyłudzić od nas pieniądze, nie docierają do wszystkich. 68-letnia mieszkanka Tarnobrzega była przekonana, że bierze udział w policyjnej akcji. W ten sposób straciła 200 tysięcy złotych.

Kolejna ofiara oszustów

W piątkowe przedpołudnie do 68-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił mężczyzna, podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował kobietę, że padła ofiarą oszustów internetowych i jej pieniądze znajdujące się na koncie bankowym są zagrożone. Kobieta usłyszała, że jej dane zostały skradzione przez nieuczciwego pracownika banku, a teraz bank wspólnie z policją prowadzą tajną akcję, która ma pomóc w wykryciu sprawcy.

68-latka usłyszała także, że musi niezwłocznie wybrać wszystkie pieniądze ze swojego konta, aby nie dostały się w ręce złodziei. Aby uwiarygodnić swoją historię, oszust poinformował kobietę, że za chwilę skontaktuje się z nią prokurator, nadzorujący całą akcję. Zadzwonił do nie kolejny mężczyzna, podający się właśnie za prokuratora, który potwierdził wcześniejsze informacje i podał wskazówki, które mogą zabezpieczyć jej pieniądze. Polecił kobiecie wybrać z konta wszystkie środki i zlikwidować lokaty, a następnie pieniądze przelać na wskazane konto. Mieszkanka Tarnobrzega przelała na konto oszustów ponad 200 tysięcy złotych. Rzekomy policjant i prokurator zapewniali, że za chwilę przyjadą do niej, aby podpisała odpowiednie dokumenty. W tym momencie kontakt się urwał. Kobieta zorientowała się, że padłą ofiarą oszustwa i poinformowała o zdarzeniu dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Oszuści umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać, jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Taki fałszywy funkcjonariusz podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oszuści przekonują swoje ofiary, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna. Przypominamy, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i działaniach. Funkcjonariusze nigdy nie proszą również o przekazanie pieniędzy. Apelujemy o czujność i rozwagę w kontaktach z obcymi – przekonują funkcjonariusze.

Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE