Stalowa Wola: Kosztowności wyrzucały przez okno. 18-latek oszukał seniorki metodą na policjanta

2021-01-20 10:58
Stalowa Wola: Kosztowności wyrzucały przez okno. 18-latek oszukał seniorki metodą na policjanta
Autor: pixabay

Najbliższe 3 miesiące 18-latek ze Stalowej Woli spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat więzienia. Chłopak metodą na policjanta oszukał trzy staruszki. Kobiety straciły blisko 30 tysięcy złotych.

Do oszustwa doszło w październiku. To wtedy na komendę policji zgłosiły się trzy seniorki. Z ich relacji wynikało, że nastolatek, który do nich zadzwonił podając się za policjanta opowiadał o prowadzonej akcji, której celem było zatrzymanie przestępców. Następnie prosił je o spakowanie pieniędzy i kosztowności. Oszukane kobiety wyrzucały je przez okno.

- Stalowowolscy mundurowi ustalili tożsamość podejrzanego o udział w oszustwie. 18-latek został zatrzymany. Jak ustalono odbierał on pakunki wyrzucane przez seniorki. Policjanci odzyskali utraconą biżuterię. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów oszustwa. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Stalowej Woli Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 18-latek spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności - informują policjanci ze Stalowej Woli.

Sprawa ma jednak charakter rozwojowy, bo nastolatek nie działał sam.

Zima daje się we znaki kierowcom w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE