Wianki, motanki, talizmany i pokaz ognia! „SłoWIANKI” jutro w Rzeszowie!

i

Autor: Unsplash.com/ Becca Tapert

„SłoWIANKI” jutro w Rzeszowie! Wianki, motanki, talizmany i pokaz ognia!

2022-06-20 15:27

Zajrzyjcie jutro koniecznie na tereny przy Lisiej Górze w Rzeszowie, gdzie Fundacja Wielkiej Matki, zaprasza na wspólne obchody letniego przesilenia, podczas których przypomniane zostaną mieszkańcom tradycje związane z Nocą Świętojańską, zwaną też Nocą Kupały.

To będzie kulturowy powrót do korzeni - jutro tereny w rejonie Lisiej Góry zamienią się w starosłowiański plac, na którym Fundacja Wielkiej Matki przypomni, jak wyglądały dawniej obchody świętojańskiej nocy. Każdy więc, kto pojawi się na miejscu będzie miał okazję poznać starosłowiańskie obrzędy związane z wiarą w moc natury.

Łąki kwietne w Rzeszowie

"SłoWIANKI" w Rzeszowie. Co w programie?

W programie zaplanowanej jutro imprezy z okazji letniego przesilenia jest m.in. plecenie i puszczanie wianków, warsztaty tworzenia talizmanów i motanek, a także nauka słowiańskich korowodów, gry, zabawy, konkursy i pokazy taneczne. Będzie też koncert grupy „Wedymo” oraz widowiskowy pokaz ognia! Organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą na tereny w rejonie Lisiej Góry koców i przekąsek, a także do ubrania się na biało. Początek imprezy w starosłowiańskim klimacie to godzina 16.