Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrały Puchar Polski!

Autor: PAP/Krzysztof Świderski

2022-03-27 17:22

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów po raz pierwszy w historii zdobyły Puchar Polski. W finale rozegranym w Nysie pokonały zespół IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:19, 25:18).

Początek inauguracyjnego seta niedzielnego pojedynku należał do Legionovii. Wówczas imponowała skutecznością Gyselle Silva Franco. Jej drużyna prowadziła 6:4, 9:7, a nawet 12:9. Rzeszowianki zdołały doprowadzić do remisu (13:13), a potem prowadziły 17:15. W końcówce wydało się jednak, że "górą" będzie ekipa z Mazowsza. Było bowiem 21:23. Wówczas dwa ataki skończyła dobrze Malwina Smarzek. Potem Developres dwa razy popisał się dobrym blokiem.

W drugim secie od początku inicjatywę miała Developres. Legionovia raz doprowadziła do remisu (19:19), ale potem punktowały tylko szybko rzeszowiaki. Przy wyniku 24:19 Gyselle Silva Franco uderzyła piłką w siatkę.

Legionovia nie zdołała przedłużyć spotkania ponad trzy sety. W ostatnim ponownie stroną przeważają były rzeszowianki. Ekipa z Mazowsza doprowadziła do wyniku 12:12, po czym było 20:12. Mecz zakończyła atakiem z prawego skrzydła Jelena Blagojevic. MVP spotkania i turnieju została wybrana Kara Bajena.

Developres Bella Dolina z Pucharem Polski. Składy, dokładny wynik

Developres Bella Dolina Rzeszów - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23, 25:19 25:18).

Developres Bella Dolina Rzeszów: Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Malwina Smarzek, Jelena Blagojevic, Anna Stencel - Aleksandra Szczygłowska (libero).

IŁ Capital Legionovia Legionowo: Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański - Izabela Lemańczyk (libero) - Magdalena Damaske, Diana Dąbrowska, Daria Szczyrba, Maja Szymańska.