Sanok. 17-latka pędziła motorem 108 km/h! Została ukarana wysokim mandatem

i

Autor: Pixabay.pl

Sanok. 17-latka pędziła 108 km/h! Została ukarana wysokim mandatem

2022-10-10 14:18

Nastolatka pędziła z prędkością 108 km/h w obszarze zabudowanym. 17-latka poruszała się motocyklem, na który miała prawo jazdy. Za ten wyczyn straciła uprawnienia, ale tylko na 3 miesiące. Została też ukarana wysokim mandatem a na jej konto trafiło kilkanaście punktów karnych.

Policja w Sanoku poinformowała, że do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w miejscowości Długie. - Policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 17-latkę, która kierowała motocyklem marki Yamaha. Okazało się, że znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością 108 km/h – przekazała policja.

Gdańsk. Kibole próbowali sforsować bramy aresztu. Widowiskowe ćwiczenia policjantów i funkcjonariuszy Służby Więziennej

Straciła prawo jazdy i zapłaci 1,5 tysiąca złotych

Nastolatka motocyklem została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych i 13 punktami karnymi.

- Nastolatka posiadała uprawnienia do kierowania tego typu pojazdem. Straciła je na trzy miesiące – poinformowała policja.

Po raz kolejny policjanci zaapelowali do wszystkich kierowców o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości.

- Droga nie jest miejscem do brawury. Pamiętajmy, że kierujący jednośladem w zderzeniu z innym pojazdem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego – przypomniano. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE