Samorząd województwa dołoży pieniędzy do budowy PCLA w Rzeszowie

2021-10-25 14:38
Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Samorząd województwa dołoży pieniędzy do budowy
Autor: pixabay/Remaztered Studio

W końcu ruszyło w sprawie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie! Miasto na jego budowę zarezerwowało 30 milionów złotych. Dołożyć, do deklarowanych wcześniej 8 milionów złotych, ma także samorząd województwa. Ile więcej? Ostateczna kwota określona zostanie w nowym budżecie. A nad tym trwają właśnie prace.

- Nie ma takiej infrastruktury, która by odpowiadała warunkom organizacji zawodów na poziomie krajowym, na poziomie międzynarodowym. To jest taka dosyć wstydliwa biała plama na mapie woj. podkarpackiego - mówił na konferencji prasowej,  Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

Przypomnijmy, że miasto Rzeszów na budowę długo wyczekiwanego Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki zarezerwowało swoim budżecie 30 milionów złotych i oczekuje, że taką samą kwotę wyłoży samorząd. Ministerstwo Kultury i Sportu obiecało pokryć 50 % kosztów inwestycji.

CZYTAJ TAKŻE: Dzielnicowa pomogła starszej zagubionej kobiecie. Przydał się smartwatch!

Ile da samorząd?

Marszałek dodał, że deklarowana kwota 8 mln zł została już wpisana do przyszłorocznego budżetu, nad którego kształtem trwają właśnie prace. W związku z tym obecnie trudno jest sprecyzować sumę środków na ten cel, która zgodnie z przepisami musi być wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej (WPF). Zapewnił, że zadeklarowana kwota 8 mln zł zostanie na pewno zwiększona.

Budżet zostanie uchwalony jeszcze w tym roku. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki ma kosztować około 120 mln złotych. Połowę tej kwoty ma dołożyć Ministerstwo Sportu.

Rzeszów w grze komputerowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE