Samica łosia ugrzęzła w błocie po szyję. Druhowie OSP pomogli

i

Autor: OSP Radomyśl nad Sanem/Facebook

Wydarzenia

Samica łosia ugrzęzła w błocie po szyję. Druhowie OSP Radomyśl nad Sanem ruszyli z pomocą

2023-09-27 12:20

Druhowie z OSP Radomyśl nad Sanem opisali w swoich mediach społecznościowych nietypową interwencję, w której brali udział. Strażacy ratowali klępę, czyli samicę łosia, która ugrzęzła w błocie. Na opublikowanych przez nich zdjęciach widać, że klępa wpadła po szyję.

Samica łosia ugrzęzła w błocie po szyję

Strażacy OSP Radomyśl nad Sanem uczestniczyli w akcji ratowania samicy łosia, która ugrzęzła w błocie i nie mogła wydostać się z samodzielnie z błotnistej mazi. Zwierzęciu groziła śmierć więc mundurowi ruszyli z pomocą.

Strażacy z pomocą Straży Leśnej wyciągnęli ważącą kilkaset kilogramów klępę na twarde podłoże. Udało się tego dokonać za pomocą drewnianych drabin i drągów, które umożliwiły zwierzęciu wydostanie się z błota.

Na tym praca służb zakończyła się. Zwierzę zostało pozostawione w samotności, aby mogło dojść do siebie w spokoju. Bliska obecność człowieka mogła tylko stresować samicę łosia.

ZOBACZ: Grzybobranie 2023. Zobaczcie najlepsze memy o grzybiarzach!

Łoś po uszy w bagnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE