Rzeźba w parku przy Dąbrowskiego straciła głowę i nie tylko. Nie wiadomo, czy da się ją naprawić

2022-07-19 15:40

Burza, która już jakiś czas temu przeszła przez Rzeszów wyrządziła szkody w Ogrodzie Miejskim im. Solidarności w Rzeszowie. Oprócz połamanych gałęzi uszkodzona, i to dość mocno została jedna z rzeźb. Od tego czasu minęło już kilkanaście dni, a parku nadal nie uprzątnięto.

W Ogrodzie Miejskim im. Solidarności w Rzeszowie wichura wyrządziła spore szkody. Nie tylko złamała gałęzie potężnego drzewa, ale zniszczyła jedną z Rzeźb Muz. Uszkodzona figura wygląda przerażająco.

Friz ocenia rzeszowski kebab: Chamski taki najlepszy

Kiedy ktoś posprząta park?

Złamane gałęzie w parku leżą już od kilkunastu dni. Jak informuje nasz Czytelnik, nadal nie zostały uprzątnięte. Sprawdziliśmy i rzeczywiście w parku od strony ul. Langiewicza leżą złamane gałęzie. Najgorzej jednak burza potraktowała kamienną figurę. Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Rzeszowa, kiedy urzędnicy zrobią w parku porządek. Jak zapewnił nas Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, Zarząd Zieleni Miejskiej ma usunąć zalegające gałęzie.

Co z rzeźbą w parku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie?

Przyszłość rzeźby jednak jest nie pewna.

- Sprawdzamy, czy jest możliwość zrekonstruowania tej rzeźby. Nie jest to łatwe, ponieważ została mocno uszkodzona – informuje Artur Gernand.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE