Rzeszowskie kluby starły się na Twitterze

i

Autor: CWKS Resovia Rzeszów / Twitter

Rzeszowskie kluby starły się na Twitterze

2023-02-28 13:08

Atmosfera pomiędzy Stalą a Resovią robi się coraz bardziej napięta. Mogłoby się wydawać, że oba kluby powinny mieć dobre relacje, swoje mecze w I lidze rozgrywają bowiem na tym samym stadionie. Jest jednak zupełnie inaczej. W mediach społecznościowych doszło do ostrej wymiany zdań.

Konflikt Stali i Resovii w Rzeszowie 

Stal Rzeszów i Resovia Rzeszów swoje mecze w ramach Fortuna 1 Ligi w związku w wymogami licencyjnymi rozgrywają na tym samym stadionie. Mowa o Stadionie Miejskim w Rzeszowie, gdzie rywalizuje także rzeszowski klub żużlowy. Na zapleczu ekstraklasy lepiej radzą sobie piłkarze Stali, zajmujący aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli. Zawodnicy Resovii plasują się w dolnej części stawki, na czternastym miejscu. Jednak ostatnio głośniej niż o wynikach sportowych, mówi się o napiętej relacji obu klubów.

W piątek 24 lutego w mediach społecznościowych rozpętała się burza wywołana wpisem Resovii, która tego samego dnia wygrała 1:0 rozgrywany na własnym terenie mecz z Górnikiem Łęczna. Po meczu działacze klubu zamieścili wpis na Twitterze, zawierający zdjęcie zniszczonej tablicy informacyjnej, z naklejką Stali. We wpisie przedstawiciele Resovii pytają rywali o to, kto z ich drużyny zniszczył tablicę.

Starcie w mediach społecznościowych

Odpowiedź konkurentów nadeszła bardzo szybko i chyba mogła zaskoczyć Resoviaków. Na oficjalnym profilu Stali pojawił się szczegółowy komunikat, w którym przedstawiono wszystkie zarzuty wobec Resovii i wypunktowano ich błędy. Poza obroną, nie zabrakło także ataku. Działacze Stali zarzucają jednemu z pracowników Resovii celowe niszczenie oznaczeń pokoi, m.in. gabinetu pierwszego trenera Stali. Klub ma posiadać na to dowody w postaci materiału video.

W konflikt rozpętany w mediach społecznościowych powinni włączyć się także przedstawiciele Urzędu Miasta. To oni bowiem są oficjalnymi zarządcami obiektu.

Rzeszów od roku pomaga Ukraińcom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE