Rzeszów

i

Autor: max_gloin/Pixabay.com Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022: Ponad 8 mln zł do wydania! Od 5-go lipca mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022: Ponad 8 mln zł do wydania! Od 5-go lipca mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły

2021-06-16 13:39

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022, w tym roku ponad 8 mln zł do wydania! Rzeszowscy radni podczas wtorkowego posiedzenia przyjęli uchwałę dotyczący kwoty i harmonogramu budżetu partycypacyjnego na ten rok. Podobnie, jak w latach poprzednich, mieszkańcy będą zgłaszać propozycje na poprawę życia w mieście w trzech kategoriach.

Uchwalona przez radnych kwota jest o 200 tysięcy złotych wyższa niż w ubiegłym roku. Jak informuje Artur Gernand z Biura Prasowego urzędu Miasta Rzeszowa - W pierwszej kategorii zadań ogólnomiejskich jest 4, 1 mln zł do podziału, na drugą- zadania osiedlowe jest blisko 3,3 mln zł, zaś na zadania o charakterze kulturalnym, społecznym, sportowym itp. kwota jest 820 tysięcy złotych. Swoje propozycje mieszkańcy zgłaszać będą mogli od 5 do 23 lipca, 10 września zaś ruszy głosowanie na listę zadań, które pomyślnie przeszły wcześniejszą weryfikację. Przypomnijmy, zgłaszane propozycje muszą być możliwe do wykonania w ciągu jednego roku kalendarzowego.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie modernizacja ul. Spacerowej w Rzeszowie! Miasto ogłasza przetarg

Do kiedy potrwa głosowanie na najlepsze projekty?

Głosowanie potrwa do 8 października, a kilka dni później, czyli 14 października powinna być już znana lista zwycięskich projektów, które zostaną zrealizowane w roku 2022.

Przypomnijmy, w ramach tegorocznej edycji, na którą rzeszowianie głosowali w ubiegłym roku, w mieście powstaną m.in. dwa pumptracki, na os. Baranówka oraz w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego „Stal”, oraz tężnia solankowa. Ta ostatnia wybudowana zostanie w zabytkowym parku przy Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości na Miłocinie.

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021
Drogowskazy: o trudnej walce o klimat na Ziemi. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE