Rzeszowska policja o derbach: Było spokojnie. Wyjątkiem mały incydent

2022-10-03 15:52
Rzeszowska policja o derbach: Było spokojnie, wyjątkiem mały incydent
Autor: fot. Paweł Golonka/ Apklan Resovia Rzeszów

88. derby Rzeszowa przeszły do historii. W spotkaniu między Stalą Rzeszów i Resovią górą byli ci drudzy, którzy pokonali biało-niebieskich 3:4. Spotkanie z trybun stadionu miejskiego przy ul. Hetmańskiej oglądnęło ponad 7,5 tys. widzów.

Jak poinformował nas podinspektor Adam Szeląg, mecz przebiegł w spokojnej atmosferze. Spotkanie między Stalą i Resovią było imprezą podwyższonego ryzyka, a to oznacza, że wokół stadionu było więcej policyjnej obstawy niż podczas zwykłego spotkania.

Mundurowi zwracali uwagę na wszelkie próby zakłócanie porządku publicznego. Zadaniem rzeszowskich funkcjonariuszy było reagowanie na potencjalne przypadki niszczenia mienia. – Derby przebiegły w miarę spokojnej atmosferze. Policja nie odnotowała większych wykroczeń – powiedział nam rzecznik KMP w Rzeszowie.

Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady

Wyjątkiem mały incydent

Do incydentu doszło, gdy na murawie stadionu nie było zawodników żadnej z drużyn. – W pewnym momencie kilku szalikowców Resovii wtargnęło na tor żużlowy okalający boisko. Z drugiej strony też wybiegła grupa pseudokibiców Stali – relacjonuje Adam Szeląg.

Interweniowały służby ochrony, a także policjanci, którzy na prośbę organizatora weszli na stadion i zapobiegli potencjalnej konfrontacji. Policja nie odnotowała również żadnych wykroczeń podczas przemarszu kibiców Resovii spod stadionu na ul. Wyspiańskiego w kierunku stadionu na ul. Hetmańskiej i z powrotem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE