Rzeszowscy ratownicy nie zwalniają tempa- będzie kolejny cover! Tym razem o depresji [WIDEO]

2020-02-13 10:21 wk
Kolejny cover ratowników z Rzeszowa
Autor: mat. prasowe

Po onkologicznym coverze piosenki Ronniego Ferrari “Ona by tak chciała”, który okazał się wielkim sukcesem, ratownicy biorą na warsztat utwór “Dance monkey” TONES AND I. Jego tytuł- „Depresja to nie wstyd”.

Depresja, to temat, o którym trzeba mówić. Według danych, w całym kraju mamy ok. 1,5 mln osób dotkniętych tą chorobą ta liczba z roku na rok będzie wzrastać. Jak mówi Mateusz Mokrzycki, ratownik medyczny – to choroba, która przychodzi znienacka, niezależnie od statusu społecznego, czy jesteśmy kobieta, mężczyzną, czy jesteśmy bogaci czy biedni. Zaczyna się z reguły od przygnębienia, obniżonego stanu motywacyjnego. Jeśli nie ma nikogo, kto mógłby nam pomóc, to się pogłębia. Wszystko staje się bezsensem, nie mamy siły podejmować codziennych obowiązków.

Cover ma za zadanie zwrócić uwagę na rosnący w społeczeństwie problem. Po pierwsze na tych, którzy cierpią na depresję i samotnie starają się z nią walczyć, a po drugie na tych, którzy mogliby pomóc. Cover będzie gotowy 23-go lutego. Wtedy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Wtedy też w Millenium Hall zaplanowana jest jego oficjalna premiera.

Ratownicy utworzyli także na Facebooku challenge wspierający- Stokrotnie wspieram. Wystarczy sfotografować się z symbolem solidarności walki z depresją, czyli stokrotką i oznaczyć kolejne dwie osoby, które mają podjąć wyzwanie. Dostępne jest także wydarzenie- Stop presji- Depresja to nie wstyd.


Chcemy odsłonić twarz depresji – dodaje Mokrzycki. Ta może być potencjalnie chorobą śmiertelną, bo z depresją mogą się wiązać myśli samobójcze. Ze statystyk wynika, ze częściej podejmują je mężczyźni niż kobiety.

Zobacz zapowiedź!

Rzeszowscy ratownicy nie zwalniają tempa - będzie kolejny cover! Tym razem o depresji
Autor: Facebook.com/ STOP Presji - Depresja to nie wstyd