Rzeszowianie, możecie już głosować! Nie chodzi o wybory, a Rzeszowski Budżet Obywatelski

i

Autor: Pixabay.com

Rzeszowianie, możecie już głosować! Ruszyło głosowanie RBO 2022

2021-09-10 13:49

Głosowanie potrwa do 8 października włącznie. Właśnie do tego czasu swoimi głosami możecie wspierać te propozycje z listy, które najbardziej spełniają wasze potrzeby. Przypominamy - głosować można zarówno elektronicznie, jak i w sposób tradycyjny.

Zadań, które przeszły przez sito komisji i są możliwe do realizacji, w trzech kategoriach jest łącznie 100. Przypomnijmy - pierwsza dotyczy propozycji ogólnomiejskich, druga osiedlowych, a trzecia organizacji imprez. W miejskiej kasie na budżet obywatelski zarezerwowana jest kwota nieco ponad 8 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Pożar silnika samolotu na lotnisku w Krośnie? Służby postawione na nogi

Na co mogą być przeznaczone pieniądze?

Ponad połowa pieniędzy przeznaczona będzie na zadania ogólnomiejskie, np. budowę czy modernizację ogólnomiejskiej infrastruktury, blisko 3,3 mln zł na projekty osiedlowe, zaś 820 tysięcy złotych na działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Jak głosować w RBO 2022?

Dziś oficjalnie ruszyło głosowanie. To potrwa do 8 października włącznie. Właśnie do tego czasu rzeszowianie mogą wspierać te propozycje z listy, które najbardziej spełniają ich oczekiwania i potrzeby. Głosy oddawać można zarówno elektronicznie, jak i w sposób tradycyjny, czyli wypełniając papierowy formularz. Ten wrzucić można do urn rozstawionych m.in. w Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach (Nowy Świat, Plaza Rzeszów, Galeria Rzeszów, Millenium Hall) oraz Punktach Informacyjnych Urzędu na ulicach Kopernika i Okrzei. Głosy oddawać możecie także w ratuszu.

Jak mieszkańcy oceniają miasto? Znamy wyniki Rzeszowskiej Diagnozy Społecznej!

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE