RZESZÓW: Wsiądź na prom kosmiczny LEM i wyrusz w podróż!

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Wsiądź na prom kosmiczny LEM i wyrusz w podróż!

2021-04-06 12:17

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki publicznej w Rzeszowie przygotował gratkę dla miłośników fantastyki, science-fiction i twórczości Stanisława Lema. Powstał multimedialny escape room. Jego scenariusz został oparty na fabule powieści Lema oraz ciekawostkach z kosmosu.

Gra stworzona została z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza oraz w związku z obchodami, ogłoszonego rzez Sejm, Roku Lema. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie wychodząc naprzeciw pandemicznym obostrzeniom postanowiła przygotować dla swoich czytelników ciekawą atrakcję w postaci gry online w formie multimedialnego escape roomu.

CZYTAJ TAKŻE: Już jest! "Ciśnij full" nowy klip rzeszowskich ratowników bawi i uczy [WIDEO]

Gra oparta na utworach Lema

Scenariusz gry jest wymyślony, ale jego podstawę stanowi literatura Stanisława Lem, jak „Bajki robotów”, „Opowieści o pilocie Pirxie” czy „Solaris”. To jest taka kosmiczna podróż - osoba, która wchodzi do pokoju zagadek staje się pasażerem promu kosmicznego LEM, kierującym się do układu Alfa Centauri. Po drodze trzeba jednak oczywiście zmierzyć się z różnymi zagadkami, raz łatwiejszymi, raz trudniejszymi - mówi Agnieszka Dworak, pomysłodawczyni gry.

W grze znaleźć można także „kosmiczne” ciekawostki, jak np. informacja o tym, że na Plutonie znajduje się góra nazwana na cześć Stanisława Lema.

Gra będzie dostępna do końca roku. Umożliwiamy szybszy dostęp do gry pod linkiem TUTAJ. Link do niej znaleźć można na stronie biblioteki oraz na jej fanpage’u na Facebooku.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!
Drogowskazy: o magii tańca współczesnego. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE