RZESZÓW. W mieście powstanie drugi ogród kieszonkowy! Znamy jego lokalizację!

2021-08-26 15:21
RZESZÓW. W mieście powstanie drugi ogród kieszonkowy. Znamy jego lokalizację!
Autor: pixabay

Jeszcze w tym roku w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej w Rzeszowie powstanie ogród kieszonkowy. I bez wątpienia będzie to świetne miejsce do wypoczynku. Na półhektarowej powierzchni pojawią się nowe rośliny – wśród nich drzewa takie jak brzozy czy klony ale również hortensje bukietowe oraz rozplenice japońskie. Ale to nie koniec.

Zarząd Zieleni Miejskiej opracował projekt kolejnego ogrodu kieszonkowego, który powstanie w Rzeszowie, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej. - To zadanie z mojego pakietu zielonych inwestycji, który wprowadziłem do tegorocznego budżetu miasta. Ogród będzie miał powierzchnię ok. pół hektara. W ramach tego zadania posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, klony jesionolistne, klony czerwone, hortensje bukietowe, rozplenice japońskie - napisał na swoim profilu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Tarnobrzeg: Za głośne plotki, czy karaoke na balkonie. Nietypowe interwencje policji

Co pojawi się w ogrodzie?

Na tym nie koniec. Bo w ogrodzie pojawią się drewniane ławki, pojedyncze i podwójne leżaki. Wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej. Dodatkowo powstanie ścieżka „bosych stóp”. - Przetarg na wybór wykonawcy tego zadania zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni - informuje na Facebooku prezydent Rzeszowa. Będzie to już drugi ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Pierwszy ma powstać w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta. Oba mają być gotowe jeszcze w tym roku.

W Rzeszowie postawiono 25 pojemników na elektryczne śmieci. Będą kolejne!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE