RZESZÓW: Ulica Matejki ponownie otwarta dla kierowców! To koniec prac archeologicznych w tym miejscu

2021-03-23 14:48
RZESZÓW: Ulica Matejki ponownie otwarta dla kierowców!
Autor: Google Street View

Uwaga kierowcy! Ważne zmiany w ścisłym centrum Rzeszowa. Od dziś (23.03.) znowu przejezdna jest ul. Matejki. Przypomnijmy, przez ostatnie dwa tygodnie droga była zamknięta, a powodem tego były prowadzone w tym miejscu prace archeologiczne. Zamknięte było skrzyżowanie Matejki z ul. Grunwaldzką, czyli niemożliwy był przejazd zarówno od strony Słowackiego, jak i Placu Farnego. Przejazd na nowo został otwarty.

- Archeolodzy zakończyli już prace na tym konkretnym odcinku w związku z czym kierowcy mogą już korzystać z przejazdu przez ul. Matejki w Rzeszowie - mówi Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Otwarcie ul. Matejki nie oznacza zakończenia prac archeologicznych na Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Te mają potrwać do kwietnia. Co później?

- Dopiero po ich zakończeniu archeolodzy opracują raport badań. Przedstawią go Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków i wtedy konserwator porówna zakres prac, który wynika z badań archeologicznych z tym, który przygotowało miasto. Jeśli będą jakieś poprawki, zostaną one wprowadzone i wtedy miasto ogłosi przetarg przebudowę ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie - słyszymy w rzeszowskim ratuszu.

Remont Grunwaldzkiej

Przypomnijmy, zakres prac na ul. Grunwaldzkiej jest zbliżony do tego, co zostało wykonane na ul. 3 Maja i Kościuszki. A więc, wymieniona zostanie instalacja podziemna, a betonowa kostka brukowa zostanie wymieniona na granitowe płyty. Pojawią się także nowe elementy małej architektury: nowe latarnie i kosze na śmieci.

Prace na Grunwaldzkiej w Rzeszowie mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Sensacyjne odkrycie pod ul. Grunwaldzką w Rzeszowie. Dawniej droga biegła inaczej!
POSŁUCHAJ. Mówi Dariusz Bobak z Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE