RZESZÓW: Świąteczna choinka na Rynku [ZDJĘCIA,WIDEO]

2021-11-22 9:56

Bąbki i czerwone prezenty. To atrybuty, których nie może zabraknąć na bożonarodzeniowym drzewku. A takie właśnie stawiane jest na rzeszowskim Rynku. Gigantyczna choinka jest częścią świątecznych iluminacji, które w stolicy Podkarpacia rozbłysną na początku grudnia. Jest to możliwe, bo miasto jeszcze dziś (22 listopada) podpisze umowę z firmą, która przystroi miasto.

Przypomnijmy, do przetargu na oświetlenie świąteczne w centrum Rzeszowa zgłosiła się tylko jedna firma, która za bożonarodzeniowe światełka chciała dostać o ponad 300 tysięcy złotych więcej niż planował wydać ratusz. Były dwie opcje do wyboru – dołożyć pieniędzy lub ogłosić drugi przetarg. Miasto zdecydowało się przeanalizować złożoną ofertę. - Dziś (22 listopada) zakończyliśmy przeglądanie oferty. Jest ona prawidłowa i w związku z tym jeszcze dziś zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Także w budżecie zabezpieczone zostały dodatkowe pieniądze, dzięki którym można podpisać umowę – wyjaśnia Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

 

CZYTAJ TAKŻE: Święty Mikołaj z workiem prezentów pojawi się na rzeszowskim Rynku

Coraz bliżej święta!

Firma już rozpoczęła transport pierwszych bożonarodzeniowego elementów potrzebnych do przystrojenia miasta. - Tym pierwszym elementem jest piękna choinka, która pojawi się na rzeszowskim Rynku. Jej elementy są już na płycie i prawdopodobnie we wtorek, po podpisaniu umowy, rozpocznie się montaż tej choinki – mówi Gernand.

Ratusz świątecznie rozbłyśnie już na początku grudnia, a bożonarodzeniowe iluminacje zostaną z nami do końca stycznia.

W Rzeszowie robi się świątecznie! Na Rynku stawiają bożonarodzeniowe drzewko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE