RZESZÓW: W mieście pojawi ponad 400 nowych defibrylatorów. Rusza akcja #Dajemyserce

2021-07-30 11:39
RZESZÓW: Rusza akcja #dajemyserce! Będzie aplikacja i ponad 400 nowych defibrylatorów
Autor: Materiały prasowe/ CM Medyk

Cel to zwiększenie świadomości i bezpieczeństwa rzeszowian, zwłaszcza w zakresie profilaktyki krążeniowo-oddechowej. Według szacunków, obecnie na terenie Rzeszowa dostępnych jest ponad 200 defibrylatorów AED, dzięki akcji ta liczba zwiększy się do ponad 600.

W Rzeszowie przed Światowym Dniem Serca rusza wspólna akcja miasta oraz Centrum Medycznego Medyk #dajemyserce. Jej celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa i świadomości mieszkańców - szczególnie w zakresie profilaktyki krążeniowo-oddechowej. Dzięki akcji ponad 400 nowych urządzeń do przywracania akcji serca będzie można znaleźć m.in. na przystankach, w autobusach, budynkach użyteczności publicznej czy parkach.

- Jestem przekonany, że powszechny dostęp do AED oraz ich odpowiednie umiejscowienie i oznakowanie zachęcą mieszkańców do korzystania z nich w razie potrzeby, a co za tym idzie – wpłyną na szybkość i skuteczność udzielania pierwszej pomocy– W ramach naszej akcji będziemy m.in. zachęcać do tego, aby tego typu urządzenia coraz częściej pojawiały się w przestrzeni publicznej czy nawet w domach – mówił podczas inauguracji akcji Stanisław Mazur, Prezes CM MEDYK.

CZYTAJ TAKŻE: Trwa NSP 2021. Jak sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego?

Powstanie także aplikacja

Powstanie także specjalna aplikacja z mapą, lokalizującą najbliższe defibrylatory, będzie można dodać w niej także te lokalizacje, których jeszcze nie ma w systemie. Aplikacja będzie zawierała również część edukacyjną. Z niej dowiedzieć będzie się można np. jak korzystać z urządzenia AED. Poza teorią zawartą w apce, Medyk planuje też szereg szkoleń z zakresu pierwszej pomocy i obsługi przenośnych defibrylatorów. Instruktorów, dzielących się swoją wiedzą, będzie można spotkać m.in. w urzędach, instytucjach, firmach, szkołach, uczelniach i w plenerze, a także na szkoleniach organizowanych podczas wydarzeń związanych z akcją.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE