RZESZÓW: "Reggae nad Wisłokiem" i wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka!

2021-09-02 14:00
RZESZÓW: „Reggae dla klimatu”. Nowy wymiar Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”
Autor: Materiały prasowe/ RDK

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza w piątek 3-go września na wspólne sprzątanie brzegu rzeki, które towarzyszyć będzie sobotniej imprezie „Reggae nad Wisłokiem”. Ta w tym roku dodatkowo gra pod hasłem „Reggae dla klimatu”. Organizatorzy akcji zapewniają rękawiczki i worki na śmieci.

Tegoroczna impreza realizowana jest po raz pierwszy pod hasłem „Reggae dla klimatu”. Jak zapowiadają organizatorzy, jamajskim rytmom i sobotniej zabawie na rzeszowskich Bulwarrach, będzie towarzyszył szereg działań o charakterze proekologicznym. Jednym z nich ma być piątkowe sprzątanie brzegu Wisłoka.

- Wszyscy chętni, którym leży na sercu piękno i czystość miasta Rzeszowa proszeni są o udział w akcji oraz poinformowanie o niej swoich znajomych. Organizatorzy zapewniają potrzebne rękawiczki oraz worki na śmieci. Dodatkowo, pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na miejscu akcji sprzątania otrzymają kupony upoważniające do odbioru festiwalowych koszulek 6. Ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem - mówi Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

CZYTAJ TAKŻE: Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

Kiedy wielkie sprzątanie?

Wielkie sprzątanie rozpocznie się jutro o godzinie 16 na placu przy przystani na Lisiej Górze. To z pewnością zaostrzy apetyt na sobotnią zabawę, która w Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach, rozpoczną się już o godzinie 16. Przypomnijmy, w tym roku, w ramach Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” jamajskimi rytmami kusić będą mieszkańców m.in. grupa Alicetea, Habakauk oraz Sidney Polak. Start sobotnich koncertów to godzina 16.

ŹRÓDŁA CYNKU W DIECIE

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE