RZESZÓW. PSZOK-i zamknięte w piątki. Od kiedy zmiany?

2021-10-22 15:13
RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów zamknięte w piątki. Od kiedy zmiany?
Autor: pixabay

Rzeszowskie PSZOK-i w piątki będą zamknięte! I tak będzie już od 1 listopada do 31 marca. Czym jest to spowodowane? W Rzeszowie mamy dwa Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znajdziecie je przy ul. Sikorskiego i Ciepłowniczej.

W Rzeszowie mamy dwa punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów – przy ul. Sikorskiego 428 i ul. Ciepłowniczej 11. Od 1 kwietnia do końca listopada oprócz wtorku, czwartku i soboty otwarte były również w piątki. Od 1 listopada do końca marca w piątki będą nieczynne. Dlaczego?

- Jest to związane z tym, że w okresie zimowym zdecydowanie zmniejsza się zainteresowanie punktami ze strony mieszkańców. W pozostałe dni punkty będą działać tak jak obecnie. Będą czynne w godz. 10.00 do 18.00 - informuje Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Jest projekt uchwały dotyczący konsultacji społecznych!

Co można zawieźć do PSZOK?

Do punktu możecie zawieźć:

  •  chemikalia i przeterminowane leki
  •  baterie i akumulatory
  •  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
  •  meble, odpady budowlane, zużyte opony, odpady zielone, szkło, metale, tworzywa sztuczne.

Rzeszowianie bezpłatnie mogą oddać w ciągu roku do 5 m. sześciennych odpadów remontowo – budowlanych i do 8 szt. opon. Poza tymi limitami za odpady trzeba zapłacić.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE