Rzeszów: Przy WSPiA powstało Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

i

Autor: MS

Rzeszów: Przy WSPiA powstało Podkarpackie Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

2022-03-31 15:36

Centrum będzie działać w Kampusie WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 i będzie w nim pracować 5 sekcji mających pomóc Ukraińcom w sprawach prawnych, urzędowych, humanitarnych i personalnych. W Centrum obywatele Ukrainy będą również mogli skorzystać z pomocy pracowników Powiatowego Urzędu Pracy.

Inicjatorem Podkarpackiego Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy jest Wyższa Szkoła Prawa i Administacji w Rzeszowie. - Nasz wkład polegał na tym, że opracowaliśmy koncepcję całego przedsięwzięcia, przygotowaliśmy założenia, inicjowaliśmy wszystkie działania związane z podjęciem tej aktywności. Nie chcieliśmy z tym zwlekać. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i trzeba jak najszybciej podejmować działania, w tym także tego centrum, które od dzisiaj zaczyna formalnie funkcjonować – mówił Przemysław Niemczuk, prorektor WSPIA.

Dyżury w Kampusie WSPiA

W ramach Podkarpackiego Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy wszystkie instytucje będą współpracować w zakresie adaptacji społecznej, administracyjnej i zawodowej obywateli Ukrainy. Pomoc będzie udzielana w ramach wsparcia: prawnego, urzędowego, humanitarnego, personalnego oraz pośrednictwa pracy.

Centrum będzie działać w ramach wyznaczonych dyżurów w Kampusie WSPiA oraz wybranych punktach urzędowych uzgodnionych z instytucjami. W Podkarpackim Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy będą zaangażowani studenci WSPiA pod nadzorem koordynatorów ze strony WSPiA i opieką merytoryczną ze strony wszystkich instytucji współpracujących.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE