Rzeszów: Przebudują osiem ulic w centrum miasta. Dziś w ratuszu podpisano umowę!

2020-12-18 15:54 af
Rzeszów: Przebudują osiem ulic w centrum miasta
Autor: af

W centrum Rzeszowa przebudowanych zostanie ponad 2 km dróg, powstanie tyle samo chodników i co więcej, około 950 metrów nowych ścieżek rowerowych. Mowa o planowanej przebudowie ośmiu ulic w centrum Rzeszowa. Wśród nich są między innymi ulice: Kochanowskiego, Siemieńskiego, Batorego czy Styki. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc podpisał dziś (18.12) umowę z firmą, która zajmie się drogowymi remontami.

- Cieszymy się, że możemy poinformować, że podpisywana jest umowa z wykonawcą na rozbudowę ulic Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego, Batorego i Styki. Ten dzisiejszy dzień wieńczy praktycznie cały rok starań o tę inwestycję. Przypomnę, że przetarg został ogłoszony w lutym. Firmy walczące o tę inwestycję dwukrotnie odwoływały się do KIO (Krajowa Izba Odwoławcza). Na szczęście komplikacje administracyjne kończą się podpisaniem umowy z wykonawcą – mówi Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku. Na początek drogowcy skupią się na przebudowie infrastruktury technicznej. Dopiero w 2022 roku pojawią się utrudnienia związane z budową ronda na ul. Fredry w Rzeszowie. - Prace planujemy zakończyć 30 października 2022 roku – mówi Maciej Łukaszek, dyrektor techniczny firmy Strabag.

Będą spore utrudnienia

Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Te pojawią się na blisko 20 rzeszowskich ulicach w ścisłym centrum Rzeszowa.

Miejscy urzędnicy wskazują jednak, że nowy układ dróg odciąży m.in. rondo Dmowskiego, część ulicy Piłsudskiego, a także ul. Marszałkowską i rondo Jana Pawła II.

Prace powinny zakończyć się w październiku 2022 roku. Remonty pochłoną blisko 50 mln złotych.

Pierwsze odkrycia archeologiczne pod ul. Grunwaldzką w Rzeszowie
Mówi Renata Grabska z Rzeszowa, utytułowana biegaczka