Rzeszów: Prokuratura umarza dochodzenie w sprawia zakładów graficznych

2021-01-27 14:01
asdasd
Autor: Pixabay

Nie pracowali w szkodliwych warunkach. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie umarza dochodzenie w sprawie Rzeszowskich Zakładów Graficznych w Miłocinie. Jej byli pracownicy twierdzą że hale, w których pracowali od 2003 do 2014 roku, były skażone rtęcią, a w budynku brakowało odpowiedniej wentylacji. Pracownicy zakładów graficznych są przekonani, że byli w ten sposób narażeni na utratę zdrowia.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie zawiadamia osoby pokrzywdzone, byłych pracowników Zakładów Graficznych, że umorzyła dochodzenie w sprawie narażenia jej pracowników w Miłocinie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,.

Do tego miało dochodzić w okresie od bliżej nieustalonej daty roku 2003 do grudnia 2009 r. poprzez zorganizowanie produkcji w pomieszczeniach skażonych rtęcią, niewyposażonych w należytą wentylację.

Prokuratura umarza też dochodzenie w sprawie narażenia pracowników Rzeszowskich Zakładów Graficznych w Miłocinie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w okresie od roku 2009 do 12 marca 2014 r. poprzez zorganizowanie produkcji w taki sam sposób.

Pracownicy zakładów graficznych są przekonani, że byli w ten sposób narażeni na utratę zdrowia, dlatego złożyli zawiadomienie w tej sprawie w prokuraturze. Ta jednak uznała, że sprawę z niedostatecznych dowodów trzeba umorzyć. Pokrzywdzenia na odwołanie się od tej decyzji mają miesiąc.

Posłuchaj o pasternaku i poznaj jego wartości odżywcze i właściwości zdrowotne. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Dzikie kaczki nad Sanem w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE