RZESZÓW: Prace na basenie przy ul. Matuszczaka już na półmetku! Ma być gotowy w maju przyszłego roku!

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Prace przy basenie przy ul. Matuszczaka już na półmetku!

2021-08-02 11:14

Warta blisko 26 mln zł inwestycja rośnie w oczach i po zakończeniu będzie pełnić zarówno funkcję rekreacyjną, jak również będzie centrum przygotowań dla skoczków do wody. Dzięki temu, ze nowe kąpielisko będzie spełniało normy FINA, będzie można na nim rozgrywać także międzynarodowe zawody. Prace są już na półmetku!

Prace na kąpielisku są już na półmetku - zabetonowana została niecka basenowa, trwa budowa ścian, stropów i słupów, we wrześniu zaś budynek ma zostać zadaszony. Sama niecka będzie miała wymiary 25m na 29 m, a jej głębokość będzie sięgała nawet 5 m. Skoczkowie do wody będą mogli korzystać zarówno z trampolin- 1- i 3-metrowej oraz z wież do skoków (1m, 3m, 5, 7,5 m i 10 m). Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie. Basen przy ul. Matuszczaka powstaje w miejscu dawnej pływalni, którą dobrze pamiętam sprzed lat. - Będzie pełnił funkcję rekreacyjną dla mieszkańców, będzie także profesjonalnym zapleczem treningowym dla sportowców - skoczków do wody, a także miejscem organizacji zawodów w skokach do wody. Nowy basen będzie stanowił centrum przygotowań Kadry Narodowej Seniorów oraz Juniorów w skokach do wody na przyrządach spełniających wymagania olimpijskie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Najpierw konsultacje z mieszkańcami! Testowe zamknięcie ul. Jagiellońskiej przesunięte

Co powstanie w budynku nowego basenu?

Na basenie powstanie łącznie 6 torów pływackich. Możliwa będzie tam również nauka nurkowania, pływania synchronicznego, grać będzie można także w piłkę wodną. Przy niecce będzie się znajdować profesjonalna sala gimnastyczna z siłownią do „suchych” treningów, wyposażona w suchy basen, komplet trampolin, batuty i system video-odtwarzania - wszystko zgodnie z wymaganiami FINA oraz siłownie do treningu kardio.

- Basen będzie posiadał profesjonalne zaplecze szatniowe, saunę, trybunę, strefę dla prasy z salą konferencyjną i pomieszczenia dla ratowników. Przy basenie zostanie wykonany parking z 50 miejscami postojowymi - dodaje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Nowy obiekt ma być gotowy w maju przyszłego roku.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Sonda
Czy sprawcy śmiertelnych wypadków powinni na zawsze tracić prawo jazdy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE