Rzeszów: Policja chce ukarania Marcina Warchoła za brak maseczki

2021-04-07 15:16 a.z.
Marcin Warchoł
Autor: Wikipedia Marcin Warchoł

Nie miał założonej maseczki, ruszyło postępowanie. Policjanci z Rzeszowa skierowali wniosek do Komendy Głównej Policji o pomoc prawną w związku z ukaraniem osoby posiadającej immunitet. Chodzi o Marcina Warchoła, kandydata na prezydenta Rzeszowa. Wiceminister Sprawiedliwości na początku marca pokazywał się bez maseczki.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie Adam Szeląg poinformował, że materiały dotyczące czynności wyjaśniających w tej sprawie zostały przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

CZYTAJ TAKŻE: Nawet 2 tys. osób dziennie: Rzeszów i „Medyk" otworzą Punkt Masowego Szczepienia w hali na Podpromiu!

Materiały zawierają wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet.  Wiceminister Sprawiedliwości na początku marca pokazywał się bez maseczki, a dowody naruszenia obostrzeń, w postaci zdjęć, sam wrzucał do sieci. Grozi mu tysiąc złotych mandatu, ale policja może też skierować sprawę do sanepidu, który może nakładać kary administracyjne od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.

Sztab wyborczy Warchoła zapowiedział, że ten przyjmie mandat, ale jednocześnie zaapelował o ukaranie innych kandydatów, między innymi Ewy Leniart, która także prowadziła kampanię bez maseczki oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka.

Drogowskazy: o psychopatach w pracy, w rodzinie i wśród znajomych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Motocykliści szaleją na poznańskich ulicach