Rzeszów: Integracyjny plac zabaw przy Lisiej Górze gotowy. „Widzimy zapotrzebowanie na takie miejsca”

i

Autor: UM Rzeszów

Rzeszów: Plac zabaw przy Lisiej Górze gotowy. „Widzimy zapotrzebowanie na takie miejsca”

2021-12-15 15:34

Można już na nim szaleć. Oczywiście jeśli nie odstrasza pogoda. Mowa o integracyjnym placu zabaw przy Lisiej Górze, na którym można znaleźć masę nowiutkich karuzeli i zjeżdżalni. Co ważne, to drugie miejsce w Rzeszowie - po placu zabaw na osiedlu Kmity – gdzie bezpiecznie mogą się bawić dzieci niepełnosprawne.

Plac zabaw na lisiej górze w Rzeszowie jest już gotowy. Ma ponad 700 metrów kwadratowych i, co najważniejsze, jest zbudowany w taki sposób, że mogą się na nim bezpiecznie bawić się również dzieci niepełnosprawne. Budowa kosztowała prawie pół mln zł.

- Są tam huśtawki, trampolina dla dzieciaków z ograniczeniami ruchowymi, karuzelę integracyjną, pomosty z barierkami i piaskownicę. A co ciekawe, zdecydowaliśmy się na nawierzchnię utwardzoną, a następnie pokrytą takim tworzywem, które jest – w przypadku wywrotki dziecka – zupełnie bezpieczne – mówi Bartosz Gubernat z Urzędu Miasta w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Tężnia solankowa nabiera już kształtów. Kiedy będzie gotowa?

Jest szansa na więcej takich miejsc?

Plac zabaw przy Lisiej Górze to drugi integracyjny plac zabaw w mieście. Pierwszy powstał na osiedlu Kmity. - Jest tutaj pełno takich urządzeń zabawowo-edukacyjnych i są one przygotowane dla dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności. Myślimy o kolejnych takich miejscach, bo zauważyliśmy, że potrzeby mieszkańców na tego typu miejsca są duże – dodaje Gubernat.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE