Rzeszów: Pierwszy w regionie książkomat działa 24 godziny na dobę! [WIDEO]

2020-12-15 16:37

Przez całą dobę możecie teraz wypożyczać książki. Jest to możliwe, bo w Rzeszowie powstał pierwszy w mieście, a także pierwszy na Podkarpaciu książkomat. Ten znajdziecie w wypożyczalni głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie.

- Książkomat to nowoczesne urządzenie do samoobsługowego odbierania zarezerwowanych wcześniej zbiorów bibliotecznych i to zarówno książek, jak i filmów czy audiobooków – wyjaśnia Włodzimierz Ratyński, kierownik wypożyczalni głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Książki z książkomatu możecie odebrać w ciągu doby. Jest to wygodne szczególnie dla tych osób, które pracują w godzinach otwarcia biblioteki lub w ciągu dnia nie znalazły na to czasu.

Nowe urządzenie już cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. - Codziennie drukują się nowe rewersy z opcją odbiór w książkomacie – słyszymy od kierownika wypożyczalni głównej WiMBP w Rzeszowie.

W Rzeszowie powstał książkomat. To pierwsze takie urządzenie na Podkarpaciu

Jak skorzystać z książkomatu?

Okazuje się, że jest to bardzo proste. Na początek należy zarezerwować, np. wybraną książkę. Zrobicie to, wchodzą na stronę Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, a następnie klikając w zakładkę katalogi online. Nie zapomnijcie zaznaczyć opcji – książkomat.

Zarezerwowana książka zostanie umieszczona w książkomacie w godzinach pracy czytelni. Na jej odebranie będziecie mieli 24 godziny.

Po książkę także w nocy

Jak odebrać książkę w nocy? - Drzwi wejściowe otwierają się za pośrednictwem zbliżeniowej karty bibliotecznej, którą wydajemy bezpłatnie każdemu zapisującemu się do biblioteki czytelnikowi. Przy drzwiach wejściowych znajduje się elektroniczny czytnik. Aby otworzyć drzwi, należy przyłożyć do niego kartę biblioteczną – wyjaśnia Włodzimierz Ratyński.

Skrytkę w książkomacie również otworzycie za pomocą karty. Wystarczy, że przyłożycie ją do czytnika znajdującego się na panelu książkomatu.

Posłuchaj: Co mogą odkryć pod Grunwaldzką w Rzeszowie? Dariusz Bobak odpowiada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE