RZESZÓW: Pieniądze są, ale budżet obywatelski jest póki co zawieszony

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Pieniądze są, ale budżet obywatelski jest póki co zawieszony

2020-06-03 11:24

Ustalony harmonogram pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Teraz ratusz szuka rozwiązania, które pozwoli na uruchomienie budżetu jeszcze w tym roku.

Działać w temacie budżetu partycypacyjnego mogą już mieszkańcy Mielca. Proponowany projekt muszą przedstawić na specjalnym formularzu, dostępnym w formie papierowej i elektronicznej, wraz z dokładnym opisem, propozycją lokalizacji, szacunkowym kosztem inwestycji oraz listą poparcia mieszkańców. Deadline upływa 15 lipca. A co z Rzeszowem?

Jak mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa- Oczywiście budżet miał być realizowany jak co roku, w miejskiej kasie mamy zarezerwowane 10 mln zł. Pandemia jednak pokrzyżowała wszystkie palny i budżet trzeba było zawiesić. W tym momencie zastanawiamy się , jak szybko uda się nam go uruchomić- chodzi przede wszystkim o głosowanie, by wzięło w nim udział jak najwięcej mieszkańców i by mogli głosować w sposób bezpieczny.

Magistrat chce, aby cała procedura przeprowadzenia idei Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego była przeprowadzona jeszcze w tym roku. Terminów jednak póki co- nie ma. Przypomnijmy, w tym roku na propozycje mieszkańców w miejskiej kasie zarezerwowane jest 10 mln zł, na 3 kategorie zadań.

Aniołek kręcił beczki w niebie. Patrycja Wyciszkiewicz w samolocie grupy akrobacyjnej Żelazny
Posłuchaj, jakie właściwości ma miłorząb japoński. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE