RZESZÓW: Najpierw „Pingwin”, potem „Akapit”. Trwa remont akademików Politechniki Rzeszowskiej!

2021-02-19 9:29 wk
RZESZÓW: Najpierw „Pingwin”, potem „Akapit”. Trwa remont akademików Politechniki Rzeszowskiej!
Autor: Materiały prasowe/ B. Motyka

Pierwszy Dom Studencki ma być gotowy już pod koniec kwietnia, drugi pod koniec listopada. W ramach prac powstać mają też segmenty przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łącznie na Politechnice Rzeszowskiej do dyspozycji żaków, poza remontowanym aktualnie „Pingwinem”, jest około 1500 miejsc.

Praca wre na Politechnice Rzeszowskiej. Uczelnia podnosi standard Domów Studenckich i remontuje oraz przebudowuje swoje akademiki. Na pierwszy ogień poszedł budynek “Pingwina”, który ma być gotowy do końca kwietnia tego roku. W drugiej kolejności modernizowany będzie “Akapit”, dla którego udało się już wyłonić wykonawcę prac. Roboty w drugim akademiku mają się zakończyć w listopadzie.

Zakres prac jest gruntowny- obejmuje pełną przebudowę wnętrz tych dwóch budynków. Pokoje zostaną całkowicie przekształcone, powstaną segmenty, które będą miały powierzchnię około 33 m kw. W tych segmentach mogą być na przykład dwa pokoje, aneks kuchenny, łazienka i toaleta. Zatem standard zostanie podniesiony. (…) Na każdym poziomie planowana jest tzw. przestrzeń wspólna. Trwają właśnie rozmowy ze studentami, jak mają one wyglądać- mówi Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

W wyniku przebudowy powstać ma w każdym z akademików około 65 segmentów mieszkalnych przeznaczonych dla blisko 200 studentów. Dwa segmenty na parterze będą dedykowane osobom niepełnosprawnym.

Drogowskazy Eska ROCK: o emocjach współczesnych kobiet. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Torebki, wachlarze, gorsety i buty-powiększa się kolekcja mody damskiej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie!