RZESZÓW: Maciej Masłowski poparł Marcina Warchoła. Dlaczego?

2021-04-12 15:12 a.z.
a
Autor: Pixabay/Wikipedia

Maciej Masłowski poparł Marcina Warchoła w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Decyzja jest zaskakująca, bo Masłowski jeszcze kilka tygodni temu zapowiedział, że sam zamierza wziąć udział w walce o najważniejszy fotel w ratuszu. Teraz zmienił swoje zdanie i poparł innego kandydata.

Maciej Masłowski poparł Marcina Warchoła w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Decyzja jest zaskakująca, bo były poseł Kukiz'15 jeszcze kilka tygodni temu zapowiedział, że sam zamierza wziąć udział w walce o najważniejszy fotel w ratuszu.

Przedstawił także swój program. Pod koniec marca ogłosił Rzeszów Przyszłości - pod taką nazwą komitetu wyborczego w wyborach na prezydenta Rzeszowa chciał wystartować. Zarejestrował nawet swój komitet, przedstawił też wyborcze postulaty. Masłowski chciał rozprawić się z chaosem budowlanym tworząc plan zagospodarowania przestrzennego i przede wszystkim uporządkować tereny wzdłuż Wisłoka.

Fiesta na ulicach Warszawy pomimo lockdownu

POLUB NASZ NOWY FANPAGE NA FACEBOOKU!

Stawiał też na transport i komunikację, opowiadając się z budową monoraila. Ale to nie wszystko - w ocenie Macieja Masłowskiego mieszkańcy powinni mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. To umożliwiłaby to specjalna aplikacja, za pośrednictwem której mogliby się wypowiedzieć na ważne tematy. Obiecywał też postawić na ekologię, tworząc "zielone dachy".

Teraz zmienił swoje zdanie - jak sam mówi, przekonała go do tego zbieżność postulatów i programu z tym, co proponuje wiceminister sprawiedliwości. Masłowski uznał, że Warchoł ma większe szanse na fotel prezydenta, a wiceminister sprawiedliwości podpisał się pod postulatami, z którymi do wyborów chciał startować Masłowski. Tego ostatecznie przekonały do poparcia Warchoła pomysły budowy wind w rzeszowskich blokach.

A wybory na prezydenta Rzeszowa ruszą 9 maja. Warchoł zmierzy się w nich z Konradem Fiołkiem, Ewą Leniart, Grzegorzem Braunem czy Waldemarem Kotulą.

Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 25 kwietnia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE