kot

i

Autor: pexels

Rzeszów: kot utknął w rurze ciepłowniczej. Trwa walka, by go wydostać

2021-10-31 14:27

Trwa akcja ratownicza w Rzeszowie mająca na celu uwolnienie kota, który utknął w rurze. Zwierzę znalazło się tam w ubiegłą niedzielę. Mimo użycia specjalnych narzędzi, kota nie udało się dokładnie zlokalizować.

Kot utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej w Rzeszowie w ubiegłą niedzielę. Od tygodnia zwierza próbują wydostać strażacy ochotnicy oraz pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, a także miejskich wodociągów. Jak podaje nasza reporterka, pomimo przecięcia otuliny rur oraz użycia kamery termowizyjnej, miejsca, w którym dokładnie znajduje się kot, nie udało się zlokalizować.

Usunięto osłony, dalsze warstwy izolacji, ale głębiej sięgnąć już nie można. Człowiek nie jest w stanie zmieścić się do tak wąskiej szczeliny - mówi Marzena Kłeczek-Krawiec z rzeszowskiego ratusza.

We wrocławskim zoo przyszedł na świat gibon białopoliczkowy

Chociaż również martwimy się o los kota, nie możemy rury rozciąć, w której utknął, ponieważ to pozbawiłoby dostępu do ciepłej wody i ogrzewania 3/4 mieszkańców Rzeszowa na minimum tydzień - dodaje Marzena Kłeczek-Krawiec.

Miejsca, w którym utknął kot, cały czas pilnują pracownicy- jeśli spróbuje wyjść- zostanie złapany i uratowany.

SQUID GAME po polsku. W co by grali zawodnicy?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE