Rzeszów: Kolejki po paszport. Rozwiązaniem internetowy system rejestracji?

i

Autor: MH

Rzeszów: Kolejki po paszport. Rozwiązaniem internetowy system rejestracji?

2022-03-03 13:30

Były kolejki na stacje paliw i do bankomatów. Teraz czas na długi sznur osób, które chcą złożyć wnioski o paszport w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie. To zmusiło wojewodę do zmiany dotychczasowych zasad przy umawianiu terminu składania potrzebnych papierów. Rozwiązaniem internetowy system rejestracji?

Po kolejkach na stacjach paliw i do bankomatów przyszedł czas na długie wyczekiwanie na złożenie wniosków o paszport. Ruch w punkcie składania wniosków o paszport w Urzędzie Wojewódzkim jest większy, niż w okresie wakacyjnym.

- Jest to ta sama kategoria działania, nieuzasadniona niczym poza determinacją osób, które chcą trochę siać panikę i zdecydowały się z bliżej nieznanych przyczyn akurat teraz wystąpić z wnioskiem o paszport – mówi Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Darmowa pomoc prawna dla uchodźców w sześciu punktach w mieście

Rozwiązaniem internetowy system rejestracji?

Wojewoda podkreśla, że na razie nie ma mowy o większej liczbie pracowników, którzy zajmowaliby się wnioskami o paszport. - Chcemy stworzyć system cyfrowej rejestracji. Myślę, że wszyscy będą bardzo zadowoleni, gdy będą mieli jednoznacznie ustalony termin kiedy powinni się wstawić, aby zrealizować wniosek bez stania w kolejce mówi Ewa Leniart.

Wszystkie zmiany mają również związek z wprowadzonym trzy dni temu II-gim stopniem alarmowym BRAVO. Zarejestrować możecie się na rzeszow.uw.gov.pl/rejestracja.

Rzeszów. W samo południe rozbrzmiał hymn Ukrainy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE