RZESZÓW. Kiedy ogródki restauracyjne znikną z Rynku?

i

Autor: af

RZESZÓW. Kiedy ogródki restauracyjne znikną z Rynku?

2021-10-05 14:27

Korzystajcie póki jeszcze są. Ogródki restauracyjne, które przed wakacjami stanęły na rzeszowskim Rynku, ulicy Joselewicza i części Mickiewicza w Rzeszowie mogą za niedługo zniknąć. To jak długo parasolki restauratorów będą jeszcze otwarte zależy w dużej mierze od pogody.

- Ogłaszając przetarg założyliśmy, że maksymalnie do końca października mieszkańcy będą mogli korzystać z ogródków restauracyjnych - mówi Maciej Chłodnicki z rzeszowskiego ratusza.

To nie oznacza jednak, że ogródki zostaną na rzeszowskim Rynku do końca tego miesiąca. Wszystko zależeć będzie od pogody i samych restauratorów. Jeżeli pogoda się zepsuje to istnieje ryzyko, że parasole znikną wcześniej. A jeśli rzeszowianie nadal chętnie będą swój wolny czas spędzali w ogródkach, to wówczas te zamkną się dopiero pod koniec miesiąca.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Tęsknisz za kąpielami na Żwirowni? Zostań morsem! Otwarcie sezonu już wkrótce!

A jaka będzie pogoda w październiku?

Długoterminowa prognoza pogody na październik pokazuje, że po pierwszym tygodniu przyjdą chłodniejsze i bardziej ponure dni. Temperatura po 10 października będzie wahać się od 12 do 17 stopni Celsjusza, natomiast po 18 października termometry mogą pokazać nawet od 13 do 16 stopni

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE