Rzeszów: Już ponad 1,5 tys. uchodźców z Ukrainy otrzymało PESEL

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa Zdjęcie ilustrujące

Rzeszów: Już ponad 1,5 tys. uchodźców z Ukrainy otrzymało PESEL

2022-03-22 13:37

Ponad 1,5 tys. uchodźców z Ukrainy otrzymało do tej pory w Rzeszowie numer PESEL. MOPS przyjął 133 wnioski o pomoc socjalną dla 262 uchodźców - przekazał we wtorek PAP Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Jak poinformował Gernand do końca dnia pracy w poniedziałek w punkcie, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą otrzymać PESEL, ponad 1,5 tys. Ukraińców otrzymało taki numer. Punkt działa od minionej środy. Każdego dnia w punkcie obsługiwanych jest 250–300 osób. - Obecnie wymieniany jest sprzęt komputerowy na nowszy i szybszy, co znacznie usprawni pracę. Spodziewamy się, że dziś nawet 300 osób otrzyma w Rzeszowie PESEL – ocenił Gernand.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów. ZTM wycofuje niektóre przystanki na żądanie. [LISTA]

Po co potrzebny jest PESEL?

Dzięki nadanemu numerowi PESEL uchodźcy mogą m.in. skorzystać z opieki medycznej, świadczeń socjalnych. Gernand podał, że do końca dnia pracy w poniedziałek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie złożonych zostało 133 wnioski o zasiłki, pomoc socjalną dla 262 uchodźców z Ukrainy, w tym 129 dzieci.

– Zasiłek wynosi po 300 zł dla każdego uchodźcy. Pieniądze są wypłacane sukcesywnie, na bieżąco – dodał.

Kolejki po PESEL w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE