Rzeszów: Jest akcja #gastrodlaszpitali. Lekarze i pielęgniarki mogą dostać darmowe posiłki

2020-03-20 7:54
Rzeszów: Jest akcja #gastrodlaszpitali. Lekarze i pielęgniarki mogą dostać darmowe posiłki
Autor: Facebook.screen

"Nie chcemy się wzbogacić - chcemy tylko przetrwać ten ciężki dla wszystkich czas. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone tylko na ten ważny cel!" - piszą organizatorzy zrzutki. To już druga tego typu na Podkarpaciu.

Chcą przetrwać i pomagać w tym turdnym czasie, a na rynku gastronomicznym w Rzeszowie są już od 20 lat. Mowa o właścicielach pizzerii i restauracji w Zaczerniu, którzy postanowili przygotować darmowe posiłki dla lekarzy i pielęgniarek:

"Kochani,

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych, chcemy zaoferować im darmowe posiłki.

Dzięki Wam i Waszym wpłatom, nie tylko jako pasjonaci kuchni będziemy mogli działać, ale również przyczynić się do wsparcia ludzi, którzy ratują Nasze życia" - piszą.

W tym celu utworzono zrzutkę. Potrzebna kwota to 23 tysiące złotych. Taka pozwoli gotować dla medyków przez tydzień - koszt jednego zestawu to około 18 złotych:

"Długość akcji zależy od wielkości zbiórki. Chcielibyśmy, by trwała co najmniej tydzień, dlatego rozsądnie planujemy wydatki. Im wcześniej osiągniemy zamierzoną kwotę, tym wcześniej rozpoczniemy akcję. Bez względu na to, czy kwota przez nas zamierzona zostanie osiągnięta, w całości przeznaczymy ją na posiłki dla personelu szpitali".


Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup produktów, produkcję posiłków, utrzymanie lokalu, opłaty za media, utzrymanie etatów pracowników.

Link do zrzutki znajdziecie TUTAJ: https://zrzutka.pl/75hxtu

Dodajmy, że podobna akcja jest prowadzona przez kilka restauracji w całej Polsce w tym w naszym regionie. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ:

Imprezy odwołane z powodu pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE