Rzeszów: Handlarze narkotykami zatrzymani. Przywozili je z Czech

2021-01-11 13:13 a.z.
marihuana
Autor: pixabay.com Marihuanę w Lesznie palą już 14-sto latki

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Rzeszowie w akcji. Ci przechwycili pięć kilogramów marihuany, którą w bagażniku auta przemycono z Czech do Polski przez Niemcy. W tej sprawie zatrzymano już siedem osób.

W tej sprawie podejrzani to osoby w wieku od 20 do 36 lat, sześciu mężczyzn i jedna kobieta. Jeden z podejrzanych jest mieszkańcem Wrocławia, pozostali to mieszkańcy Rzeszowa.

Sześciu podejrzanych usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej znacznymi ilościami narkotyków, jeden z nich usłyszał także- zarzut kierowania tą grupą. Prokurator zarzucił kierownikowi zorganizowanej grupy przestępczej udział w obrocie narkotykami - marihuaną w ilości co najmniej 19 kilogramami.

Podejrzanym grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto troje podejrzanych, w tym kobieta, usłyszeli zarzuty przemytu z Czech do Polski marihuany w ilości 5 kg.

Do zatrzymań doszło 10 i 11 grudnia 2020 r. W czasie czynności przeprowadzonych na terenie województw: dolnośląskiego i podkarpackiego przeszukano ponad 20 obiektów. Zabezpieczono marihuanę o czarnorynkowej wartości około 75 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości 300 tys. zł, na poczet przyszłych kar.

 Wszyscy podejrzani na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafili do aresztów; sześciu mężczyzn na trzy miesiące, a kobieta na 1 miesiąc. Jednak później prokuratura zamieniła jej ten środek zapobiegawczy na poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i dozór policji oraz zastosowała dodatkowe zabezpieczenie na majątku w kwocie 10 tys. zł.

 Sprawa jest rozwojowa i prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Posłuchaj o wartościach odżywczych orzechów ziemnych, czyli arachidowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Inauguracja nowego połączenia Rzeszów-Eindhoven