RZESZÓW: Ferie zimowe z Minecraftem! Urban Lab zachęca do tworzenia modeli 3D![WIDEO]

2021-01-08 10:02 wk
RZESZÓW: Ferie zimowe z Minecraftem? Urban Lab zachęca do tworzenia modeli 3D![WIDEO]
Autor: Urban Lab Rzeszów

Zadaniem biorącego udział w zabawie ucznia jest zbudowanie w oparciu o edukacyjną grę modelu 3D, który tematycznie będzie nawiązywał do przestrzeni miejskiej. Zajęcia online w Urban Labie trwać będą do 15-go stycznia.

„Miejska Przestrzeń w druku 3D”- pod takim hasłem rzeszowski Urban Lab zachęca do kreatywnego spędzania wolnego od szkoły czasu. Jak podkreśla radny miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek, skoro już dzieci spędzają czas przed komputerem, niech robią to wykorzystując swoją wyobraźnię. ‘

Mieliśmy już konkurs o rozwiązaniach komunikacyjnych, mobilnościowych, teraz przestawiamy się na formaty 3d, które będzie można fizycznie wydrukować. Czy będą to pomysły z zakresu budowli, fajnych rozwiązań, ciekawostek, a może pomników- zobaczymy. Liczymy na kreatywność dzieci- dodaje radny.

Model może być zbudowany zarówno ręcznie, jak również przy pomocy zaprogramowanego Agenta, oczywiście w Minecraft Education Edition na specjalnie przygotowanej mapie, zawierającej "wirtualne" drukarki 3D. Musi spełniać też określone wymagania- musi być zbudowany z pełnych bloków (najlepiej betonowych), na "małej" drukarce, musi stanowić spójną bryłę, połączonych ze sobą bloków, te zaś nie może przekraczać wymiarów 16x16x16.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo. Więcej szczegółów na temat ferii w Urban Labie można znaleźć na Facebooku.

Kreatywne ferie z Minecraftem
Posłuchaj o symptomach nadciśnienia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.