a

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: Dwóch 14 - latków ukradło zdrapki za 3 tysiące złotych

2020-06-10 14:15

Sąd rodzinny zdecyduje o losie dwóch 14-latków z Rzeszowa, którzy w jednym ze sklepów ukradli zdrapki za trzy tysiące złotych. Do kradzieży doszło pod koniec maja, a chłopców udało się złapać, bo właścicielka sklepu rozpoznała ich na monitoringu. Nastolatkowie część zdrapek zwrócili jednak mimo to, te nie nadają się już do dalszej sprzedaży.

Sąd rodzinny zdecyduje o krokach wobec dwóch nieletnich. 14-latkowie ukradli ze sklepu zdrapki o wartości 3 tys. złotych. Gdy właścicielka sklepu zorientowała się, że brakuje kilkudziesięciu zdrapek, przejrzała monitoring. Kobieta rozpoznała nieletnich sprawców kradzieży i zawiadomiła policjantów.

Do kradzieży doszło 22 maja. Właścicielka sklepu zorientowała się, że brakuje dużej ilości zdrapek. Sprawdziła monitoring i okazało się, że ukradli je dwaj nastoletni chłopcy. Właścicielka rozpoznała dwóch 14-latków i zawiadomiła policjantów.

Mimo, że nastolatkowie zwrócili część zdrapek do sklepu, nie nadawały się one do dalszej sprzedaży. Zawiadamiająca oszacowała straty na 3 tys. złotych. Zebrane w sprawie materiały policjanci prześlą do sądu rodzinnego w Rzeszowie, który zadecyduje o dalszych krokach wobec 14-latków.

Czy warto pić wodę z cytryną? Posłuchaj, jakie są fakty i mity na ten temat. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE