RZESZÓW: Tym razem aura ma dopisać. Drugi spacer #sadzimyrzeszów już w najbliższą sobotę

i

Autor: Unsplash.com/ Noah Buscher

RZESZÓW: Drugi spacer #SadzimyRzeszów już w najbliższą sobotę!

2021-11-25 14:30

Drugi spacer miał odbyć się 20 listopada, ale względu na pogodę został przełożony. Jak zapewniają urzędnicy, ten się odbędzie i to w najbliższa sobotę 27 listopada. Zbiórka chętnych na wspólne przejście i wskazanie miejsc, gdzie nowe drzewa powinny się pojawić będzie w Parku Niezapominajek przy ulicy Wiktora o godzinie 10.

Trasa drugiego spaceru #sadzimyrzeszów wytyczona została przede wszystkim wzdłuż ulicy Bł. Karoliny. Jej początek to Park Niezapominajek przy ul. Wiktora, skąd mieszkańcy wspólnie z prezydentem oraz pracownikami rzeszowskiego Zarządu Zieleni Miejskiej, przejdą do terenów rekreacyjnych na ul. Odrzykońskiej m.in. przez park na ul. Czudeckiej.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Miasto da pieniądze na oczko wodne

Rzeszowianie wskazali już miejsca dla 25 drzew

Przypomnijmy, pierwszy spacer po mieście odbył się początkiem listopada. To właśnie podczas niego rzeszowianie wskazali urzędnikom ponad 20 miejsc w mieście, w których ich zdaniem powinny się pojawić nowe nasadzenia. Biorący udział w spacerze rzeszowianie wskazali swoje lokalizacje nasadzeń, w sumie dla 25 drzew. Najwięcej z nich posadzonych zostanie na skwerze przy ul. Moniuszki. - Z ciekawszych gatunków – przy ul. Dekerta pojawi się jarząb mączny, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą tulipanowce i miłorzęby. Nasadzenia we wskazanych przez mieszkańców miejscach pojawią się w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością i donice kwietne. Miejsce dla rabat i ustawienia donic także wskazali rzeszowianie - wymienia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

W formie 24: co jeść rano?

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE