Hala widowiskowo-sportowa RCS

i

Autor: A.B Hala widowiskowo-sportowa RCS

RZESZÓW. Dołożyli brakujące 3 mln złotych! Coraz bliżej do budowy hali sportowej

2022-01-26 15:09

Coraz bliżej do budowy. Przy pierwszym liceum w Rzeszowie powstanie nowa hala sportowa. Rzeszowscy radni zgodzili się dołożyć brakujące 3 miliony złotych. Dzięki temu urzędnicy będą mogli podpisać umowę z firmą, która chce się zająć budową. Ale zanim nowa hala powstanie, budowlańcy będą musieli wyburzyć tę, która już istnieje.

- Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni przeznaczyli dodatkowe 3 mln złotych na budowę nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie. Ta dodatkowa kwota pozwoli podpisać umowę z jednym z wykonawców, którzy zgłosili się do przetargu - informuje Bartosz Gubernat z rzeszowskiego ratusza.

W tej chwili urzędnicy sprawdzają oferty. Jeśli okaże się, że najtańsza z nich jest poprana, wtedy urzędnicy podpiszą umowę z wykonawcą.

CZYTAJ TAKŻE: Będzie nowa droga w mieście. Gdzie powstanie? Fijołek: "To duża i ważna inwestycja"

Nowa hala powstanie na miejscu starej

I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy głównym deptaku, na ul. 3 Maja. Jego zaplecze sportowe to przede wszystkim hala sportowa dobudowana do kamienic znacznie później. Początkowo planowano jej generalny remont, ale fachowe ekspertyzy wykazały, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe. Dlatego władze miasta zdecydowały się zlecić wyburzenie budynku i budowę nowego, w tym samym miejscu.

Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, badmintona), trybuny na 230 osób, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych. Poziom niżej powstaną szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Na poziomie piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową umożliwiająca późniejsze połączenie jej z budynkiem szkoły na poziomie piętra. Rozbiórka i budowa hali przy rzeszowskim liceum potrwa 2-3 lata. Całość ma pochłonąć ponad 10 mln złotych.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE