Tarnowska policja podsumowała wakacje na drogach miasta i regionu

i

Autor: Tomasz Piszczek Rawicz: Dwaj mężczyźni SKOPALI swoje kolegę! Powód ataku SZOKUJE!

Rzeszów: Dały się oszukać, straciły kilkanaście tysięcy złotych

2020-09-04 10:58

Policjanci wyjaśniają okoliczności oszustwa, do którego doszło wczoraj w Rzeszowie. Przestępcy, podając się za policjantów, wyłudzili kilkanaście tysięcy złotych. Przekonali dwie kobiety, że prowadzą akcję przeciwko oszustom.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Rzeszowie. Najpierw przed południem na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który poinformowała 57-letnią kobietę, że są do niej dwa listy z banku. W celu ich dostarczenia potrzebował potwierdzenia adresy i godziny, o której będzie w domu.

Po kilku godzinach na ten sam telefon zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował kobietę, że przed południem w sprawie bankowej dzwonili do niej oszuści, a policjanci prowadzą przeciwko nim akcję. Poprosił by wzięła udział w tej akcji. Dla uwiarygodnienia miała zadzwonić pod nr 997. Kobiecie wydawało się, że połączyła się z policją. Ponieważ z uwagi na stan zdrowia nie mogła wyjść z domu, w rozmowę z rzekomymi policjantami włączyła się córka pokrzywdzonej.

Oszuści zadzwonili na jej telefon komórkowy i wtedy polecili wybrać z banku pieniądze. Niestety i ona uwierzyła w legendę. Z banku wybrała pieniądze i przekazała je wskazanemu mężczyźnie. Przez cały czas oszuści utrzymywali z nią połączenie. Gdy zaczęła mieć wątpliwości, rozmówca naciskał na nią twierdząc, że akcja może się nie udać. Kilka minut po przekazaniu pieniędzy, oszust rozłączył się i kontakt z nim się urwał. Wtedy kobieta zawiadomiła policjantów.

Przypominamy: Policjanci nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! NIGDY nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich zabezpieczenia przed oszustami.

Posłuchaj, co warto wiedzieć przed pójściem do szpitala na operację. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Uniwersytet Rzeszowski w dobie pandemii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE