Rzeszów: Budowa łącznika ul. Wierzbowej i Kopisto na finiszu. Kiedy koniec prac?

i

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów: Budowa łącznika ul. Wierzbowej i Kopisto na finiszu. Kiedy koniec prac?

2021-11-26 15:25

Dobra informacja dla kierowców z Rzeszowa. Budowa łącznika ulic Kopisto i Wierzbowej jest na ostatniej prostej. Nowa droga ma odciążyć często zatłoczoną – zwłaszcza w godzinach szczytu – aleję Rejtana. Wczoraj postęp prac sprawdził prezydent Konrad Fijołek.

To około 700-metrowy łącznik, który powstaje między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a rejonem sanepidu, gdzie ma połączyć się z ulicą Wierzbową. W tym miejscu zamontowano i uruchomiono już sygnalizację świetlną.

- Ta sygnalizacja powstanie w rejonie skrzyżowania nowej drogi, ulicy Wierzbowej oraz mostu im. Prezydenta Gabriela Narutowicza. Tam będzie sygnalizacja, która będzie ułatwiała włączenie się do ruchu kierowcom, którzy będą jechali tym nowym łącznikiem – tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego magistratu.

Poza nową drogą, na łączniku wybudowane są nowe chodniki i ścieżka rowerowa.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Coraz bliżej do budowy aquaparku w mieście

Droga ma być przejezdna już w grudniu

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, drogowcy powinni uporać się z ostatnim etapem prac, czyli wylewaniem asfaltu, do końca przyszłego tygodnia.

- Do ułożenia jest kilka warstw asfaltu. Prace rozpoczęły się w środę i zakładamy, że na ich wykonanie potrzeba około 10 dni roboczych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, do końca przyszłego tygodnia asfalt powinien być gotowy – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu.

Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE