Rzeszów: Akcja „Bezpieczny Przejazd”. Akcja ulotkowa na ul. Konopnickiej

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: „Bezpieczny Przejazd”. Akcja ulotkowa na ul. Konopnickiej

2022-04-12 15:47

Kierowcy jadący dzisiaj przez przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej w Rzeszowie mogą spotkać pracowników PKP, którzy rozdają ulotki i przypominają o zasadach jakie powinny być przestrzegane w przypadku przejazdu przez rogatki. Pracownicy PKP tłumaczą również jak powinniśmy się zachowywać, w przypadku poszczególnych sygnalizacji świetlnych na przejeździe.

Coraz bardziej zbliżamy się do Wielkanocy. To czas kiedy na podkarpackich drogach ruch zrobi się dużo większy, a na przejściach kolejowych może panować tłok. Z tego powodu do końca świąt na wielu przejściach kolejowych w regionie spotkacie specjalnych Ambasadorów Bezpieczeństwa. Dzisiaj ambasadorów bezpieczeństwa możecie spotkać jadąc przez przejazd kolejowy na ul. Konopnickiej w Rzeszowie. - Staramy się uświadamiać kierowców do czego ta sygnalizacja służy i jak powinni się zachowywać. Reakcje bywają różne. Mogę powiedzieć, że niektórzy ludzie bywają zbulwersowani taką akcją, ale my naprawdę staramy się robić wszystko, żeby to bezpieczeństwo było zachowane – mówi jedna z „Ambasadorów”.

CZYTAJ TAKŻE: Na os. Drabinianka powstanie kładka pieszo-rowerowa. Wnioskowali o nią mieszkańcy

PKP przypomina o żółtych naklejkach

99 % wypadków na przejazdach kolejowych jest winą kierowców. Takie dane przedstawia PKP i dodaje, że główną ich przyczyną jest nieuwaga i pośpiech kierowców samochodów, ale także rowerzystów i pieszych. Z tego powodu Polskie linie kolejowe wciąż prowadzą na całym Podkarpaciu akcję “Bezpieczny przejazd” i przypominają o specjalnych żółtych naklejkach, które znajdziecie na każdym przejeździe kolejowym.

- Pierwszą informacje, jaką mamy na naklejkach to jest dokładna lokalizacja przejazdu. To dziesięciocyfrowy numer, który pozwoli bardzo szybko zlokalizować miejsce, w którym coś się wydarzyło – mówi Marek Malacha z PKP. - Niżej mamy numer 112, czyli numer, na który dzwonimy w przypadku zagrożeni – dodaje.

Półmaraton Rzeszowski 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE