Rzeszów będzie większy? Ruszają kolejne konsultacje z mieszkańcami w tej sprawie

2021-02-01 15:20 af
Rzeszów będzie większy? Ruszają kolejne konsultacje
Autor: pixabay

Postaw krzyżyk w ankiecie w polu „Jestem za”, aby do Rzeszowa przyłączono Racławówkę Doły i Malawę z gminy Krasne, a także Kielanówkę z gminy Boguchwała. Zrobić to mieszkańcy Rzeszowa będą mogli już 8 lutego. Wtedy ruszą konsultacje w sprawie zmiany granic stolicy Podkarpacia.

- W dniu 8 lutego 2021 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 28 lutego 2021r. - informują miejscy urzędnicy.

Mieszkańcy, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłych latach stawiając krzyżyk w odpowiednim polu: „Jestem za”, " Jestem przeciw", " Wstrzymuję się" - wypowiedzą się na temat przyłączenia kolejnych sołectw do Rzeszowa. Tym razem na celowniku prezydenta Rzeszowa, znalazło się sołectwo Racławówka, nazywanej przez mieszkańców Racławówka Doły” z Gminy Boguchwała i obszaru sołectwa Malawa z gminy Krasne, a także sołectwa Kielanówka z Gminy Boguchwała.

Konsultacje z mieszkańcami miasta Rzeszowa będą przeprowadzane przez udostępnienie ankiet konsultacyjnych w:

1)  Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Rzeszowa, Ratusz, Rynek 1;

2)  Punktach Informacyjnych i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa: ul. Okrzei 1, pl. Ofiar Getta 7, al. Kopisto 1 (Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall), ul. Krakowska 20 (Galeria Handlowa Nowy Świat), al. Rejtana 65 (Centrum Handlowe Plaza) i al. Piłsudskiego 44 (Galeria Rzeszów);

3)  siedzibach Rad Osiedlowych Miasta Rzeszowa;

4)  siedzibach jednostek organizacyjnych Miasta Rzeszowa;

5)  Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa (www.bip.erzeszow.pl).

 Wypełnione Ankiety konsultacyjne mieszkańcy Rzeszowa mogą składać:

1) bezpośrednio osobom udostępniającym ankiety konsultacyjne

2) w miejscach udostępniania ankiet konsultacyjnych

Po 46 latach ze Stadionu Miejskiego "Stali" w Rzeszowie znikają jupitery.