RZESZÓW: Alarm w Elektrociepłowni! Wiemy, co się stało!

i

Autor: Pixabay.com

RZESZÓW: Alarm w Elektrociepłowni! Wiemy, co się stało!

2020-12-17 10:00

Wczoraj przed godziną 17 rzeszowscy strażacy odebrali zgłoszenie o prawdopodobnym wykryciu materiału promieniotwórczego na terenie zakładu. Na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Wśród zadysponowanych do Elektrociepłowni jednostek, znalazła się także grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego. To m.in. ona podejmuje działania w przypadkach wykrycia materiałów i substancji promieniotwórczych. Jak się okazało po dotarciu na miejsce- źródłem promieniowania była naczepa samochodu przewożącego odpady, która uruchomiła sygnał alarmowy na bramkach dozymetrycznych.

Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzenia kierowcy pod kątem promieniowania, a także przeszukania naczepy samochodu przewożącego w sumie około 20 ton odpadów zmieszanych, przy użyciu specjalnych dozymetrów. Źródłem promieniowania okazał się jod medyczny 131- informuje Kinga Styrczula, rzecznik rzeszowskich strażaków.

Na miejsce wezwana została także Państwowa Inspekcja Sanitarna. Całą akcję strażacy zakończyli po godzinie 18.

Posłuchaj, jak w prosty sposób oszczędzać prąd i zmniejszyć rachunki za energię. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Mural na 50. rocznicę wydarzeń Grudnia 1970 w Szczecinie

QUIZ. Kultowe filmy lat 90. Usunęliśmy tylko JEDNO słowo! Dasz radę je rozpoznać?

Pytanie 1 z 15
"American..." (1999 r.)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE